06 lutego 2023

Miód od pszczół LGBT+

Podczas przeglądu uli pewien mistrz pszczelarski z Pensylwanii odkrył coś bardzo niezwykłego. Podczas gdy pszczoły w ulu miały standardowe czarne oczy, jeden z owadów miał parę kremowo-żółtych patrzałek, których na tle pozostałych nie można było przeoczyć. To nie wszystko – kiedy pszczelarz przyjrzał się bliżej owadowi, zdał sobie sprawę, że oczy pszczoły nie tylko nie były w typowym dla siebie kolorze, ale były też nienaturalnie duże. W rzeczywistości wyglądały jak oczy typowe dla samców pszczół, czy trutni, mimo że brzuch, żądło i skrzydła owada były wyraźnie żeńskie.
– Trzymam pszczoły od 1976 roku i po raz pierwszy widzę coś takiego – mówi właściciel pasieki, który opiekuje się sześcioma milionami pszczół na swojej farmie Country Barn Farm na północ od Pittsburgha.


  
                                                               foto National Geografic

Być może to ten wieszczony koniec świata, który ma się zapowiadać ekstremalnymi zjawiskami

Konopielka I scena

A może to tylko nieogarnięte do końca siły przyrody ? Przyroda idzie swoim rytmem i daleko jej do negowania i nieakceptowania wszystkiego co zawiera się w skrócie LGBTQIA+ a na dodatek bezczelnie rozpościera na swoim niebie wielobarwną tęczę którą ja osobiście podziwiam, ale zdarzają się i tacy którym ten widok nie w smak.
Do tych którzy odrzucają informację o tym że natura jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje mam pytanie. Jak podejdą do tematu śniadań gdy okazać się może że miód rozlewający się pysznie na porannej grzance może być wyprodukowany przez pszczoły LGBTQIA+?
Chyba, że oni od dawna uważają że prawdziwy facet żre na śniadanie jajecznicę z pięciu jaj na boczku, a grzanki z miodem nadają się tylko dla pedałów.
Tego też wszakże nie można wykluczyć.
No cóż prawdziwym twardzielom w tej kwestii polecam film American Beauty.

10 komentarzy:

 1. Oj, Minister Kowalski, zaraz powoła komisję do kontroli uli aby wykluczyć podejrzane pasieki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyrodą człowiek nie wygra, choć ciągle z nią igra. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. ...pewnie mają dosyć pszczelej pracowitości i postanowiły trochę pobzykać :)) Pozdrawiam, JerryW_54

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, no okulary założyła! Bo wstyd jej było, że jest taka duża, a nie trzyma figury, jak jej siostry.

  OdpowiedzUsuń
 5. Scena świetna, Pieczka genialny- apokalipsę zapowiada:):):) Oj, gdyby on wtedy wiedział....
  Świat należy przyjmować z pokorą, a nie szpanować, bo "ja pan człowiek zarządzę, że ma być tak ani inaczej". No i mamy potem zadufków niedokształconych typu Czarnek, Godek i inne ekstremy.
  Pszczoła z wielkimi oczami bardzo mi się podoba i żyje sobie spokojnie wśród tych z małymi. Brać przykład, a miód jeść bez oporów- serce się ucieszy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, przyroda bywa groźna, ale jest też na swój sposób instynktownie sprawiedliwa

   Usuń