piątek, 8 listopada 2013

Statuetka

Pan Nieistotny, chociaż zwykle tego nie robi, spojrzał przez ramię koleżanki siedzącej przy sąsiednim stanowisku komputerowym. Ponieważ piątkowe południe oprócz pięknej pogody przyniosło również ograniczony ruch klientów, każdy radził sobie z nudą na swój sposób. Nie znaczy to, że Jan Maria umilał sobie czas podglądaniem kolegów. On po prostu przechodząc z filiżanką kawy, zauważył ten tytuł na monitorze koleżanki.

Co to za statuetka - spytał ? Chyba nie jestem na bieżąco. Jest statuetka z Oskarem, Niedźwiedziem, Lwami a nawet Bursztynowym Słowikiem, jak dobrze pamiętam.
Poza tym kiedy to Bieber trafił na cokoły? Zawsze wydawało mi się, że to jest taki młodzieniec co to ma problem z buzującymi hormonami. Przy okazji trochę śpiewa, kogoś opluł i jest idolem nastolatek, ale żeby odlewać go z cennego kruszcu?
Koleżanka spojrzała na Nieistotnego z wyrzutem
- Janie tobie się ta Maria całkiem się na głowę rzuciła. Tu chodzi o nagrodę, czyli statuetkę MTV. Bednarek walczy tam jako przedstawiciel Wschodniej Europy, między innymi z Bieberem co reprezentuje Amerykę.
- A gdzie to piszą takie newsy – spytał Nieistotny
- Jak to gdzie na Pudelku – stwierdziła koleżanka dając świadectwo sympatii do Bednarka, Biebera a przede wszystkim Pudelka.
- No tak - podsumował Nieistotny - A nie można by było napisać : Bednarek walczy z Bieberem o statuetkę MTV ?
- Czepiasz się jak zwykle – stwierdziła Koleżanka i wróciła do lektury, żeby wiedzieć gdzie? Kto? z kim? I najważniejsze pod kim?
- Czepianie to przywilej wieku – zauważył Nieistotny. Zaraz też dodał – jaki kraj taki reprezentant.
Swoją drogą, przy takich okazjach podtrzymuje w sobie przekonanie o potrzebie stosowania znaków interpunkcyjnych w których sam się gubi. No i ten szyk wyrazów z zdaniu.
Chociaż, gdy się trafi gorszy dzień nie pomoże dyscyplina i przecinek.
Któregoś ranka, jeszcze przed kawą ( może to jest wytłumaczenie )nie potrafił zrozumieć istoty bólu w zdaniu - Ranny żołnierz nie mógł mówić z bólu. Wspomniane zdanie przeczytał obuty w tak samo ranne pantofle.

4 komentarze:

 1. A gdyby: Ranny żołnierz z bólu nie mógł mówić, a może: Z bólu ranny żołnierz nie mógł mówić , to w którym przypaku /lub raczej szyku/ bardziej by go bolało?Hanula
  PS Z powodu bólu ranny żołnierz nie mógł mówić. / skoro jest powód, to ból staje się dojmujący i można zrozumieć jego istotę:)/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bywam czesto na forumie wnetrzarskim, a tam takie kwiatki::pokoj corki ze skosami";)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe ile takich skosów ma przeciętna córka
   Pozdrawiam

   Usuń