piątek, 15 listopada 2013

Inspiracje

Pan Nieistotny jest zakochany w poezji Nohavicy.
Jaromir jest mu bliski, bo jak mało kto potrafi pisać prosto o prostych sprawach. Kiedy wybiera się do Cieszyna i razem z bratem, który na stałe zamieszkał w pobliskim Bielsku, przemierzają uliczki tego urokliwego miasta czuje jakąś bliskość z tym czeskim pieśniarzem.
W sumie to nic dziwnego. Każdy lubi się pogrzać w blasku cudzej chwały, zwłaszcza gdy nie ma własnej. Kto tam chce się identyfikować z matką Madzi, zwłaszcza po wyroku.
Czując wspomnianą więź z autorem Jan Maria stara się zrozumieć albo wyobrazić sobie sobie co było inspiracją do napisania a potem zaśpiewania jakiejś piosenki?
Właśnie wczoraj w porze największej oglądalności, przy okazji reklam skutecznych leków dowiedział się o gnębiących zwłaszcza kobiety problemach intymnych. Bo w myśl reklamy, facet jak nie ma problemu z wypadaniem włosów to musi mieć problemy z erekcją.
Włosy wypadają z powodu testosteronu, czemu przeciwdziała pewien szampon. Jak? Może obniża poziom testosteronu, a wtedy jak znalazł są te wszystkie tabletki na wspomaganie wzwodu.
I tak koło się zamyka.
Z kobietami jest znacznie gorzej
Bo to nietrzymanie moczu, grzybica, upławy, a dodatkowo nerwica, szczególnie w te trudne dni. Cellulit, skórka pomarańczowa, suchość pięt i ten kaszel. Nie wiadomo czy suchy? czy mokry?
Jakbym słuchał Nohavicy – powiedział Jan Maria gdy napis reklamy zniknął z ekranu.
Normalny „Marsz zdechlaków” Ale żeby inspiracją dla barda był spot reklamowy w TV?
Są na tym świecie rzeczy o których się nawet fizjologom nie śniło, jak mówi Ferdek kiepski


2 komentarze:

  1. Ale w głębi naszych ciał, zdrowy mieszka duch...i tego należy podsycać .Pozdrawiam, Hanula
    PS Kobietom w życiu w ogóle jest zawsze gorzej, ale dłużej żyją ,statystycznie, z tym,że mniej komfortowo niż mężczyźni, statystycznie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. jest takie stare powiedzenie - Trawa w ogrodzie sąsiada jest zawsze bardziej zielona.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń