środa, 5 grudnia 2012

Czy jesteś zdolny do nowej i lepszej pracy?

- Ona na pewno zrobiła karierę przez łóżko.
Tutaj w wersji drastycznej pojawia się wyraz „dupa” zamiast łóżko, kontekst zaś jest taki sam.
Życiodajne ruchy, jednak pod warunkiem, że tego życia nie dadzą, mogą znacznie poprawić status materialny. Nie jest to zwykłe kurewstwo, ponieważ za ów numerek nie kasuje się natychmiast należności. Poza tym, z reguły płaci za to ten, który nie miał nic z radosnego bzykania, oprócz konieczności zapłaty zwiększonego ZUS-u i podatków.
Kariera za seks.
Ileż to razy słyszymy to stwierdzenie, kiedy młoda, ambitna, a do tego ładna kobieta obejmuje odpowiedzialne stanowisko w firmie. Stereotypy mocno zakorzenione w naszej wyobraźni dają o sobie znać. Bo przecież facet na swój awans zapracował. Wydrapał go pazurami kawałek po kawałku, angażując swoje talenty i wrodzone predyspozycje. Z kobietami bywa różnie.
Okazuje się jednak, że zanikają powoli te płciowe stereotypy.
Według sondy przeprowadzonej w internecie a opublikowane na na jego stronie pl, około jedna trzecia facetów dałaby się uwieść swojej szefowej, podczas gdy podobne zachowanie deklaruje jedynie osiem procent kobiet.
Muszę przyznać, że te wyniki trochę mnie zaskoczyły, ale wobec panującej mody na unisex...
Może u facetów chodzi o to, że trafia się okazja by sobie bzyknąć, a awans to tylko miły dodatek.
Ponoć kobieta nie musi być piękna byle była chętna. Wtedy spotyka się z prawdziwą wdzięcznością ze strony mężczyzny.
Poza tym niewierność to też stereotypowa cecha faceta.
Wykorzystano ją w niejednej komedii, gdzie mężczyzna wykrzykujący – nie, nie, ja kocham swoją żonę – podczas gdy piękna kobieta rozpina mu guziki i tu i tam, wywołuje salwę śmiechu oglądających. Brzmi niczym lew który twierdzi, że żywi się jedynie sałatą.
Przecież to niemożliwe.
Bo trzeba kochać, jak śpiewał Mieczysław Czechowicz lub Bohdan Łazuka:
„w przeciągu, w pociągu, na drągu”. Może być i w pracy lub w kamizelce.
W kamizelce?
Z dużą radością obserwowałem wczoraj na jakimś naukowym kanale TV, eksperyment przeprowadzony przez angielskich naukowców.
Zakładali oni szczurom prawiczkom kamizelki na przednie łapy, Takie małe wdzianka zapinane na rzepy na plecach. Ubranego w ten sposób szczura wkładano do pomieszczenia gdzie była aktywna seksualnie samica. To chyba znaczy, że była w rui. Szczur natychmiast siadał na samicy, odbywając regularny stosunek. Powtarzano do przez pewien czas, aż szczurom seks wszedł w krew, a kamizelki spodobały się. Wtedy połowie z testowanych szczurów zabrano kamizelki. Okazało się, że z brakiem owej ozdoby spadło ich zainteresowanie seksem, a jeżeli już samica zachęciła ich do tych czynności, nie potrafiły odbyć pełnego stosunku. Druga połowa w kamizelkach radziła sobie doskonale.
- Jak to dobrze, że moja skórzana kamizelka przeznaczona na emeryturę spokojnie leży w szafie - pomyślałem bez związku z obejrzanym materiałem. Z drugiej jednak strony można wyciągnąć taki wniosek, że facet przyzwyczajony do małżeńskiej sypialni, po wielu latach jej uprawiania, nie jest zdolny do zdrady, ponieważ w nowych okolicznościach czuje się jakby ktoś zabrał mu jego ukochana kamizelkę.
Jak związek ma ta pierwsza informacją z tą drugą?
Żaden.
No może jeden. Nie oczekujmy wysokich zawodowych lotów od facetów, którzy mają długi staż małżeński. Nie są zdolni do zdrady w imię lepszej posady. Jednym przeszkadza w tym brak kamizelki, innym troki od gaci.


21 komentarzy:

 1. coś w tym jest, w tym, ze bez ukochanej kamizelki to już jakoś tak nijak ;-) Przyzwyczajamy się i to na tyle, ze nawet inne łóżko jakoś mniej wygodne ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wszystko przychodzi z wiekiem
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. No popatrz, a mówią, że "szata nie zdobi człowieka"... Widocznie u szczurów jest inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie zdobi a wzmacnia i dodaje animuszu.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. i gdzie tu sprawiedliwosc ( odnosnie pierwszej czesci tekstu) , nie ma! Jak to mowia, jak kobieta pojdzie na lewo - to jest k....o, a jak facet - to desperacja! To chyba tylko mogl mezczyna wymyslec, a z tymi szczurami i kamizelka to ciekawa sprawa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto mówił że życie jest sprawiedliwe?
   Ktoś mi to boleśnie wytłumaczył. Pozdrawiam

   Usuń
 4. Klik dobry:)
  hi, hi... znowu wybitnie męski punkt widzenia.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale kobiety stawia w lepszym świetle.
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Cześć Antoni. Ta kamizelka to taki szczurzy BMW. Ilu facetów by mniej bzykało gdyby nie fura. ha ha, Pozdrawia Jerry_W54

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś ktoś mówił o przedłużeniach penisa, mając na myśli owe fury
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. powielanie stereotypów o zrobieniu kariery czy zdobycie stanowiska przez łóżko niejednokrotnie przypina danej osobie łatkę na długo i bardzo krzywdzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tu(u-nasz-w-swirowku.blog.onet.pl).To tylko w filmach ładne laski robią karierę swoimi zdolnościami, tak na prawde w życiu to 100% takich ładniutkich robi karierę przez dupę. A co do tej ankiety to można ją sobie od razu wsadzić gdzie trzeba i podpalić - przecież to normalne, że facet ma zawsze ochotę na bara bara, no chyba, że te 2/3 miało za szefów jakieś babochłopy z kołchozu, albo po prostu ściemniają - z ładną laską to facet gotów jest kochać się "w pociągu, w przeciągu i na drągu" - jak zacytowałeś piosenkę Czechowicza. Zalecam ci trochę dystansu do badań amerykańskich naukowców, którzy potrafią udowodnić wszystko i którzy zastąpili na tym miejscu dawnych uczonych radzieckich.
  Pozdrawiam Mirek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt że radzieccy naukowcy mocno się uspokoili. Może to z powodu braku ZSRR?
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. I co? I wyszło na to,że to wcale nie seks jest najważniejszy, ale dobra kamizelka.Pozdrawiam,Hanula
  PS Muszę przegrzebać szafę M. i sprawdzić,czy nie chomikuje gdzieś jakowejś kamizelki na czarną godzinę desperacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja swoją mam na te chude lata. Pozdrawiam.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Przypomniał mi się dowcip o rycerzu i królewnie.Jedzie rycerz na koniu, spotyka królewnę. Może bym cię wyciupciał? Wyciupciał, jak wyciupciał, ale jakiego masz pięknego niebieskiego konia. Sytuacja powtórzyła się parę razy, a rycerza nadal nie zaspokoił swojej chuci. Pewnego dnia, jedzie rycerz na koniu, wychodzi mu naprzeciw księżniczka:rycerzu, może byś mnie wyciupciał? E! wyciupciał, jak wyciupciał, ale zobacz jakiego mam pięknego niebieskiego konia.
   Z Tobą może być podobnie, seks jak seks, ale za to masz piękną kamizelkę.Pozdrawiam, Hanula

   Usuń
  3. Ponoć przychodzi taki wiek, że najpiękniejsze są wspomnienia, pod warunkiem oczywiście że się o nie odpowiednio wcześnie zadba. Pozdrawiam

   Usuń
  4. No, a od czego konfabulacja?Hanula

   Usuń
 9. Takie przypinanie łatek kobietom krzywdzi tę część populacji. Mój mąz nie lubi kamizelek ale bardzo kobiety niestety....pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak źle, w końcu tutaj napisałem że faceci są gorsi. Pozdrawiam

   Usuń