czwartek, 30 listopada 2017

Wymierne korzyści

Nie dość, że pierwszy w tym roku śnieg spadł niczym zdrajca, zaskakując drogowców...
Nie nie zaskoczył, widziałem bowiem jeden pojazd, który sunął wśród tej śnieżno błotnej brei z pługiem podniesionym na wysokość około 20 cm. To 5 centów ponad plan bowiem wczoraj zapowiadali opady na poziomie do 15 cm.
Wracając zaś do tematu. Nie dość, że ślizgając się dotarłem do pracy z opóźnieniem, to tu czekały na mnie hiobowe wieści. Oto rząd chce niemal trzykrotnie podnieść podatek na prezerwatywy.
W końcu propagowane przez rząd króliki gumek nie używają i obcy jest im ten cały VAT, a o VAT właśnie tu idzie.
Stawka podatku VAT na prezerwatywy ma wzrosnąć z 8 do 23 proc. Podobna podwyżka czeka też inne grupy towarów - okulary przeciwsłoneczne, strzykawki, odciągacze do mleka, torebki na lód.
Jak zaznacza "Puls Biznesu", analogiczna podwyżka VAT miała też objąć smoczki dla dzieci. Rząd wycofał się jednak z tego pomysłu, bo uznał, że trudno odróżnić smoczki medyczne (do podawania leków) od tych do uspokajania dzieci.
Śmiała decyzja o wycofaniu się z wyższego VAT-u na smoczki z pewnością ucieszy panów niezbyt hojnie obdarzonych przez naturę, a posiadanie krótkiego penisa będzie miało od teraz całkiem wymierne korzyści. A jak ktoś dalej się wstydzi swego krótkiego przyjaciela to może nałożyć na nos przeciwsłoneczne okulary, ze zwiększoną niestety już stawką VAT-u.

4 komentarze:

 1. Pora pomyśleć o recyklingu...
  Pamiętam z czasów durnej młodości studencki kawał. Zawierał się w pytaniu o szczyt nędzy, na który należało odpowiedzieć: To student siedzący na krawężniku i cerujący drutem kondona ...
  Teraz może jakieś kleje byłyby lepsze niż cerowanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie dobrze - o zestawach do wulkanizacji dętek rowerowych nic nie wspominali. Można wykorzystać.

   Usuń
 2. Ano czytałam te artykuły. I w dodatku wynikają one z konieczności dostosowania się do przepisów unijnych, więc tym razem to nawet nie sprawka rządu jedynie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez tragedii..Będzie jeszcze podatek od oddychania czystym powietrzem,bo jak nie,to SMOG! Lub maski p.gaz,a od takich tyż podatek.

  OdpowiedzUsuń